Kurs živé vrbové stavby, ploty

Tip
Neohodnoceno
1 Kč
Skladem

Spolehlivě Vás naučíme stavbu živých vrbových plotů a staveb, kurz a sadbový materiál zdarma

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výsadba zeleně před domem 

Po kácení ochranné zeleně v obytné části města si náš spolek Přátelé a rodáci Milovic pořídil  přístroj na měření prachových mikročástic PM10, PM2,5. Od ledna 2020 pravidelně měříme jejich koncentraci v ovzduší v Milovicích. Tyto mikročástice jsou tak malé, že se dostávají  z plic do krevního oběhu a způsobují řadu zdravotních problému. V Polabí je již koncentrace těchto částic zvýšena zemědělskou činností a dále k ní přispívají místní doprava, stavební činnost, lokální topeniště. V roce 2020, 2021 byla v Milovicích nejhorší lokalita v okolí Recyklostavu a z tohoto zdroje (v závislosti na větru) byla negativně ovlivněna bytová zástavba Topolová, v menší části také Balonka. Přes prázdniny dosahovala nejvyšší koncentrace prachových částic křižovatka u Mirákula.

Zásadní význam pro snížení těchto částic v ovzduší má zeleň (včetně vyšších travních porostů). Z tohoto důvodu poskytneme zájemcům z Milovic zdarma (1 Kč) přednášku o vysazovaní živých plotů a stavem z vrby. Kurs proběhne 3. září 2022 od 15-16 hod  i s praktickou ukázkou. Každý absolvent kursu může využít zdarma  20 ks vrbových prutů  z naší plantáže k libovolnému vysazení u svého plotu, domu aj. Kurs probíhá na Komunitní zahradě a převzetí sadbového materiálu následně v listopadu nebo únoru (vhodnější). 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení